مقالات خودرو

امداد خودرو اندیشه

امداد خودرو اندیشه

امداد خودرو اندیشه کرج یکی از خدماتی است که توسط اتو امداد کرج به شهروندان محترم شهرک اندیشه کرج ارائه می شود. خودرو به یک وسیله بسیار پرکاربرد در زندگی امروز ما تبدیل شده است و مانند دو بال برای ماست و توانسته زندگی را برای ما سهل تر و دلپذیر تر کند و زمان بیشتری را برای ما ذخیره کند تا به فعالیت های دلخواهمان برسیم از این رو خرابی اتومبیل در زندگی امروزه ما می تواند یک فاجعه تلقی شود و تمام روز ما را نابود کند اما نگران نباشید در هر جای کرج که باشید امداد خودرو اندیشه در خدمت شماست.

توصیه های امداد خودرو اندیشه به رانندگان

هر چند امداد خودرو البرز در همه جای کرج به شما خدمات رسانی می کند اما انجام برخی از امور پیش از سفرهای درون شهری و بیرون شهری می تواند احتمال خرابی خودرو شما و احتمال نیاز شما به امداد جاده ای را کاهش دهد در گرمای تابستان و سرمای زمستان هر چقدر امن تر سفر کنید بهتر است. ما در ادامه چک لیستی از مواردی که قبل از سفر با خودرو باید چک شود را برایتان لیست کرده ایم.

امداد خودرو در اندیشه کرج

سیستم گرمایش و سرمایش ماشین را چک کنید

قبل از سفر حتما از عملکرد صحیح سیستم تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش خودرو خود مطمئن شوید. از آن جا که کشور ما چهار فصل است ممکن است در طول سفر با شرایط آب و هوایی متفاوتی روبه رو شوید.

چک کردن فیلتر هوای ماشین را فراموش نکنید

فیلتر هوا باعث می شود هوای تمیز وارد موتور شود و راندمان موتور بالابرود زمانی هم که راندمان موتور بالا رفت خودرو تازه نفس بوده و باسرعت و شتاب حرکت می کند و لذت شما را از سفر بیشتر می کند. بنابراین حتما فیلتر هوا را چک کنید  و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

آیا لاستیک زاپاس دارید؟

یادتان باشد که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند هر چند امداد خودرو اندیشه خدمات پنچرگیری سیار نیز ارائه می دهد ولی بهتر است حتما بک زاپاس به همراه داشته باشید علاوه بر زاپاس لوازم کمکی مانند  جک، آچار چرخ و مثلث خطر را هم چک کنید همچنین از پر باد بودن و میزان بودن باد لاستیک زاپاس اطمینان حاصل کنید.

سطح آب رادیاتور چقدر است؟

یکی از مشکلات شایع در سفرهای طولانی مدت با خودرو شخصی اصطلاحا جوش آوردن خودرو است. خودرو زمانی جوش می آورد که سطح آب رادیاتور پایین باشد و نتواند اجزای موتور را خنک کند. برای اینکه اجزای موتور خودرو در طول سفر کارایی لازم را داشته باشند حتما از میزان ضدیخ و سطح مناسب آب رادیاتور اطمینان حاصل کنید. اما در هر حال چنانچه خودرو شما جوش آورد نگران نباشید امداد خودرو اندیشه در خدمت شماست.

چراغ های خودرو خود را چک کنید

در هر خودرو چند نوع مختلف چراغ وجود دارد که هر کدام کارایی خود را دارند. چراغ های جلو و عقب ماشین، چراغ های مه شکن و نور بالا، چراغ راهنما، چراغ خطر و غیره. قبل از سفر می بایست تمامی موارد را چک کنید.

لاستیک های ماشین را چک کنید

یکی دیگر از توصیه های امداد خودرو اندیشه یه شما این است که حتما قبل از سفر لاستیک های خودرو خود را چک کنید. اول چک کنید که باد هر چهار لاستیک میزان باشد. یعنی نه کم باد باشد و نه پر باد. پر باد بودن لاستیک ها احتمال عدم فرمان پذیری خودرو و همچنین آسیپ پذیری لاستیک ها را افزایش می دهد.  و کم بودن باد لاستیک ها باعث افزایش مصرف سوخت و کاهش کارایی خودرو می شود.

یکی دیگر از مواردی که در مورد خودرو ها باید در نظر داشته باشید این است که فرسودگی خودرو خود را چک کنید. ابتدا مطمئن شوید که لاستیک ها کم باد یا دارای ترک نیستند و یا شیئی در لاستیک ها فرو نرفته باشد. در مرحله بعدی باید عمق عاج لاستیک ها و همچنین تاریخ تولید لاستیک ها را چک کنید تا مطمئن شوید فرسوده نشده اند.

چک کردن سیستم ترمز را هرگز فراموش نکنید

یکی ار مهمترین مواردی که قبل از سفر باید چک کنید، سیستم ترمز خودرو است. ابتدا باید سطح روغن ترمز را بررسی کنید که سطح مناسبی داشته باشد و در مرحله بعدی باید لنت ترمز ها را بررسی کنید. اگر لنت ترمز شما سالم نیست قبل از سفر اقدام به تعویض آن ها کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *